((SMR)) در چهارمین نمایشگاه بین المللی جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری ها
محمد امامی امین در تشریح اهداف برگزاری نمایشگاه جامع مدیریت شهری افزود: چهارمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداریها از دوم تا پنجم اسفندماه با هدف هم افزایی و ایجاد یک رقابت سالم برگزار شده تا با استفاده از این فرصت، تعامل و انتقال تجربیات مدیران شهری و روستایی در بستر مناسبی فراهم شود.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود: در این نمایشگاه سعی شده تا شهرداری ها و شرکت های فعال در حوزه تجهیزات و خدمات مورد نیاز شهرها و روستاها با انتقال بی واسطه نیازها و توانمندی‌های خود، به مطلوب تر شدن فضای شهری و روستایی کمک کنند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه مدیریت جامع شهری توانسته علاوه بر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، شرکت‌های فعال در عرصه مدیریت شهری را نیز گرد هم آورد، گفت: حضور شرکتها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این نمایشگاه، این فرصت را بوجود آورده تا مدیران شهری بتوانند ضمن آشنایی بیشتر با آخرین دستاوردهای شرکت‌های تولیدی و خدماتی، بدون واسطه با تولیدکنندگان تجهیزات دکوراسیون شهری و ماشین آلات، ارتباط برقرار کنند و این نمایشگاه به نوعی بازاری در عرصه مدیریت شهری باشد.

امامی امین با اشاره به حضور فعال ۳۴ شرکت تعاونی منتخب دهیاری ها در این نمایشگاه افزود: یکی از مهمترین وظایف وزارت کشور، پشتیبانی از دهیاریها است و هریک از این تعاونی ها نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ روستا را تحت پوشش خود قرار می دهند.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه با تاکید بر استمرار خرید ماشین آلات مورد نیاز شهرداری‌های زیر 50 هزار نفر و دهیاری ها در سال ۹۴ گفت: در سال جاری با توجه به ردیف در نظر گرفته شده در بودجه سال ۹۳، ۴۸۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات خدماتی و عمرانی خریداری شد که در سال آینده با توجه به بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی درنظر گرفته شده برای این بخش، این روند ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در پایان با اشاره به تلاش این سازمان برای کاهش شیب مهاجرت به کلانشهرها خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین وظایف ما در حوزه مدیریت شهری و روستایی، ارتقای رضایتمندی ساکنان سگونتگاههای شهری و روستایی در تمام نقاط کشور است ن آلات شهری بودجه 700 میلیارد تومانی پیش بینی شده است.

کلمات کلیدی: